blog podróżniczy

Blog podróżniczy

Panuje przekonanie, że podróże najlepiej odbywać w gronie przyjaciół. Jest weselej, a w razie nieprzewidzianych okoliczności  można na siebie liczyć i sobie pomagać.

Przygotowując długą wyprawę, trzeba liczyć się z tym, że komuś może coś w danym terminie wypaść, że nie będzie uczestniczył z ważnych powodów (praca, zdrowie, sprawy rodzinne). Czasem nie pozostaje nic innego jak jechać samemu lub odłożyć ją w czasie .  Nie jest przyjemnym uczuciem rezygnować z wyprawy, do której człowiek przygotowywał się i o której marzył. Indywidualna podróż może dostarczyć niezwykłych wrażeń. W samotnej podróży człowiek czuje się wolny – śpi, gdzie chce, je, co to mu smakuje, wstaje, kiedy chce, zwiedza miejsca, które pragnie zobaczyć nie nie zwracając uwagi na zdanie innych.  Podczas takiej podróży blog podróżnicy turysty uzupełnia się ciekawymi wpisami, dodawanymi  w  w trakcie wyprawy. Osoby, które chciałaby rozpocząć przygodę z podróżami obawiają się, że nie będą miały pieniędzy na podróżowanie. To błędne myślenie. Można zwiedzać i  nie nocować w drogich hotelach lub pracować i zwiedzać jednocześnie. Praca w danym miejscu ułatwia zwiedzanie okolicy, poznawanie nowych ludzi, kultury .

Taki sposób podróżowania jest znacznie tańszy niż pokonywanie setek kilometrów.

Taka tymczasowa praca pomoże żyć w miejscu zwiedzania bez wydawania oszczędności. Niedrogie mieszkanie można znaleźć w hostelach, kempingach, akademikach, domach, w których właściciele wynajmują pokoje, a nawet w klasztorach. Nigdy nie ma dobrego czasu na wyjazd, zawsze jest coś ważnego. Prawdziwy podróżnik podejmuje decyzję, że bez względu wszystkie okoliczności życiowe właśnie teraz jest idealny moment na wyprawę i na to, aby blog dla podróżników znów miał ciekawe i inspirujące wpisy. Jest takie powiedzenie: „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Dlatego świetnym pomysłem na  pierwszą długą wyprawę jest zwiedzanie kraju. Warszawa przewodnik po mieście to wspaniałe narzędzie, aby przypomnieć sobie, jakie atrakcje czekają na turystę w stolicy. W trakcie pobytu w Warszawie, warto odwiedzić: Pałac Kultury i Nauki, Stare Miasto, Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Plac Zamkowy, Barbakan i mury obronne, ulice Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat.

Po Polsce najwygodniej podróżuje się transportem publicznym i prywatnymi środkami transportu. Coraz popularniejsze stają się kampery.

W tracie podróży bardzo ważne jest,a by znaleźć tanie parkingi. Przemieszczanie się kamperem jest niezwykle komfortowe, ale miejsca parkingowe dla kamperów w Polsce nie są jeszcze tak popularne, jak np.: w USA, gdzie nawet w parkach narodowych są ustalone specjalne miejsca do parkowania dla takich pojazdów. Parkowanie tam jest bardzo tanie, a w wielu miejscach nie płaci się nic.  Wszystko przed Polską. Na szczęście rynek usług turystycznych w Polsce w bardzo szybkim tempie dostosowuje się do potrzeb klientów, więc pewnie już za jakiś czas parkingi dla kamperów będą w atrakcyjnych miejscach turystycznych. Jeżeli wybieramy się w miejsce, gdzie w pobliżu mieszka ktoś z rodziny lub znajomy, to świetnym parkingiem dla kampera będzie podwórko takiej osoby. Jeżeli celem podróży kamperem są inne kraje europejskie to warto zajrzeć na mapę parkingów na kamperów i wybrać punkt najbliższy celowi podróży. W Europie jest wiele bezpłatnych parkingów dla kamperów.

Korzystanie z nich to to oszczędność dla domowego budżetu i  i klika dni więcej w podróży.  Podróżowanie kamperem doskonale sprawdza się, jeżeli chcemy zobaczyć tereny poza miastem i w kontakcie z dziką przyrodą spędzić urlop. Trzeba zabrać ze sobą jedzenie i zapas wody.

Tanie podróżowanie to wielka frajda i dowód na to, że podróże nie są jedynie rozrywką dla bogaczy. Podróżować może osoba która uwielbia zwiedzać świat i poznawać ludzi. Odpowiednia organizacja jest sposobem na wszystkie bolączki. Świat nie składa się tylko z hoteli i kurortów, ale z uroczych miejsc, które zachwycają swoim pięknem i oddalone są znacznie od cywilizacji. Są to miejsca, w których człowiek może odpocząć od problemów i spojrzeć na swoje życie z boku. Nic tak nie wycisza,  jak odpoczynek na łonie przecudownej natury.

źródło: Blog podróżniczy

Dodaj komentarz

Podpis *
E-mail *
Witryna internetowa