Dieta miażdżyca

Dieta miażdżyca

Nadwaga to nie tylko problem  w wyglądzie, ale przede wszystkim zdrowotny.

Otyłość została uznana za chorobę cywilizacyjną w wielu krajach i za przyczynę znacznej ilości chorób: od nadciśnienia do cukrzycy.  Za przyczynę otyłości uznaje się czynniki genetyczne, sposób żywienia, nieprawidłowe nawyki żywieniowe z dzieciństwa, siedzący tryb życia, stres, zaburzenia hormonalne. Otyłości sprzyja obecny styl życia, spędzanie czasu przy komputerze lub telewizorze, popularność niezdrowego żywienia typu fast-foody. Otyłość i inne problemy z wagą dotykają w tym samym stopniu kobiet i mężczyzn. Nadwaga jest bardzo trudna do leczenia. Wymaga całościowego podejścia .

Dietetyk Sosnowiec zaoferuje leczenie wieloaspektowe i wsparcie.

Oferta jest skierowana nie tylko do osób, które mają problemy za zbędnymi kilogramami, ale do każdego, kto chce poznać zasady zdrowego odżywiania się i  zobaczyć , jaka dla niego i rodziny jest właściwa dieta. Przemiana świadomości żywieniowej jest pierwszym warunkiem do zdrowia i do profilaktyki chorób. Dietetyk Dąbrowa Górnicza zajmuje się udzielaniem porad z zakresu diabetyki klinicznej wymienionych stanach chorobowych takich jak: cukrzyca, insulino-odporność, hiperlipidemia, miażdżyca, choroby autoimmunologiczne (m.in.Hashimoto, Gravesa-Basedova, celiakia, łuszczyca) , zaburzenia hormonalne (m.in .choroby tarczycy, zespół policystycznych jajników) , zaburzenia płodności, choroby jelit ( m.in. zespół jelita drażliwego, Leśniewskiego-Crohna) , choroby  nowotworowe, borelioza, alergie i nietolerancje pokarmowe.

Powyższe choroby wymagają indywidualnego podejścia do diety, dlatego dietetyk Będzin to najlepszy adres, dla osób, które muszą skorzystać z pomocy w  doborze sposobu żywienia z uwzględnieniem leczenia: medykamentów zabiegów, itp.  Zwycięstwo w walce z chorobą można osiągnąć również dzięki pozbyciu kilku niepotrzebny kilogramów, co zapewni na pewno lepsze samopoczucie i dowartościuje. Przy zamawianiu wizyty u dietetyk Katowice, najlepiej krótko opisać dolegliwość.

Dietetyk Śląsk prowadzi bardzo dokładną diagnostykę problemów żywieniowych pacjenta, oferuje nawet testy genetyczne, które pozwalają lepiej dostosować dietę i dają pewność, że jest ona optymalna dla danej osoby.

W opinii wielu lekarzy i dietetyków często jest tak , że leki nie przynoszą spodziewanej zmiany zdrowia na lepsze, ponieważ pacjent popełnia błędy w komponowaniu diety. Dostosowana do pacjenta dieta wpływa  na regenerację organizmu, dzięki temu organizm zyskuje siłę do walki z chorobą.    Bio-składniki odżywcze są potrzebne choćby w walce z niedoczynnością tarczycy.  Warto zaznaczyć, ze bio-składniki nie są czymś trudno dostępnym, czy jakimś wybitnie drogim produktem. Są do kupienia w każdym sklepie. Są to najzwyklejsze owoce, warzywa, ryby, które wykazują w badaniach klinicznych bardzo wysoką skuteczność w remisji chorób i wraz z odpowiednim leczeniem skutecznie wspomagają proces zdrowienia.

Dlatego tak bardzo istotna jest indywidualna dieta, a podstawowym błędem chorych jest kierowanie się ogólnymi zaleceniami odnośnie sposobu odżywiania się. Wynika to z tego, że dużo składników obecnych w diecie ma działanie podobne do leków.

Z resztą leki przecież produkowane są na bazie leczniczych roślin. Inne jest opracowywanie diety dla osoby zdrowej, a inne dla osoby z wykrytą cukrzycą. Przy opracowywaniu diety bierze się pod uwagę: wywiad z pacjentem, wyniki badań laboratoryjnych, historię choroby, odczuwane dolegliwości oraz analizę składu ciała metodą bio impedancji elektrycznej, w wyniku, której uzyskuje się takie informacje jak: masa ciała, masa tkanki mięśniowej, masa tłuszczowa, masa kości, stopień odwodnienia.

Dobrze dopasowana dieta miażdżyca nie ogranicza chorego, ale daje jemu nowe możliwości- pomaga w leczeniu i zanikaniu kłopotliwych dolegliwości. Obowiązkowo w wielu schorzeniach  zaleca się zastąpienie produktów wysokokalorycznych na zdrowe odpowiedniki.

Najlepiej dostarczać organizmowi mikroelementy i witaminy w postaci naturalnej.   Dieta musi by również dostosowana do stylu życia danej osoby. Inna będzie dla osób ciężko pracujących fizycznie, a inna dla nauczyciela.

Dodaj komentarz

Podpis *
E-mail *
Witryna internetowa