Flexidium 400

Flexidium 400

Sprawne stawy to odgrywają bardzo istotną rolę w codziennym funkcjonowaniu człowieka.

Chodzimy, wykonujemy setki innych czynności dziennie, które ”zmuszają do pracy” naraz kilka , a nawet kilkadziesiąt stawów. Osoby, które cierpiące na  bóle stawów skarżą się nie tylko na dolegliwości bólowe, ale także na niższy  komfort życia spowodowany utrudnieniem bądź niemożnością zrobienia niektórych czynności. Przyczyn problemów ze stawami jest bardzo wiele, np.: zbyt mała  aktywność fizyczna, nadmierna aktywność fizyczna, nadwaga, wady postawy i niektóre choroby metaboliczne. kłopotom ze stawami można zapobiegać dbając o kondycję fizyczną i utrzymując odpowiednią wagę ciała.  Bardzo ważne jest unikanie nadwagi, ponieważ zbytnie obciążenie kości może skutkować zwyrodnieniem stawów.

Masa ciała mieszcząca się w zdrowych przedziałach ułatwia podejmowanie aktywności fizycznej.  Z kolei  uprawianie sportu, czy choćby proste ćwiczenia i spacery korzystnie wpływają na stawy i kręgosłup, minimalizują występowanie dolegliwości bólowych, ułatwiają samo naprawianie się uszkodzonych stawów.

Na schorzenia stawów cierpią najczęściej pacjenci po 50 roku życia, choć zdarzają się przypadki, że chory jest w młodszym wieku. Obecny styl życia sprzyja chorobom stawów. W przypadku osteoporozy lub zaawansowanego zwyrodnienia stawów konieczne jest leczenie pod okiem lekarza i rehabilitanta, którzy dobiorą terapię w zależności od stanu zdrowia danej osoby. Część osób, którym udało się pokonać bóle stawowe przekonuje, że bardzo duży udział w ich sukcesie miały suplementy diety na stawy zawierające składniki budulcowe. Podstawowym elementem suplementów powinien być kolagen, który jest niezbędny w odbudowie chrząstki stawowej , poprawia jej wytrzymałość i elastyczność.

Stosowanie kolagenu ma olbrzymie znaczenie w zapobieganiu dolegliwościom ze strony stawów. Polecanym przez wiele osób produktem jest Flexidium 400. Jest bardzo skuteczny. Osoby, które brały go  twierdzą, że już po kilku dniach przestały odczuwać bóle stawowe lub dolegliwości były znacznie mniejsze. Działanie suplementu opiera się na składnikach naturalnych, takich jak : kolagen, selen, cynk, kwas askorbinowy, kwas hialuronowy . W Flexidium 400 zastosowano rybi kolagen, który cechuje  doskonałą wchłanialnością. Kwas hialuronowy jest składnikiem mazi stawowej, odpowiedzialnym za ochronę i  odżywianie chrząstki. Kolejnym plusem jest to, że zmniejsza tarcie między chrząstkami. Cynk jest odpowiedzialny  za prawidłowy stan kości, a jego niedobory powodują ból stawów i problemy z poruszaniem się .

Niedobory selenu w organizmie prowadzą do zwiększonego ryzyka zwyrodnienia kolanowego stawu. Warto wiedzieć, że kolagen w największej ilości występuje w skórze, stawach, zębach, mięśniach, paznokciach i włosach. Jest określany białkiem młodości. Wraz ze zmniejszaniem się jego poziomu rozpoczynają w organizmie procesy starzenia. Nieodpowiednie odżywianie się, zwłaszcza dieta obfitująca w cukier i oparta na produktach głęboko przetworzonych powoduje znaczy spadek kolagenu i niedobory składników odżywczych. Kolagen chroni żołądek i wątrobę, nawilża i ujędrnia skórę oraz chroni organizm przed toksynami i drobnoustrojami. Najbardziej wartościowy jest rybi kolagen. Istnieją kolageny wieprzowe i wołowe.  Ze względu na presję społeczną i duże zapotrzebowanie na kolagen roślinny badacze opracowują kolagen pozyskiwany z roślin.

Kolagen jest ważnym składnikiem chrząstki, więc regularne stosowanie Flexidium 400  regeneruj stawy i zwiększa nich ochronę przed uszkodzeniami w przyszłości. Zanim zakupi się suplement kolagenowy trzeba przeczytać na jego skład. Na rynku i nawet w aptekach są dostępne suplementy, w których mimo nazwy „kolagenowe” tego bezcennego składnika tam nie znajdziemy.

Takie suplementy są jedynie podróbkami, które na pewno nie pomogą pacjentom zmagającym się z dolegliwościami bólowymi. Złe składy preparatów producentów spowodowane są zwiększonym  zainteresowaniem produktami kolagenowymi. Flexidium 400 zawiera optymalną dozę kolagenu niezbędnego do odbudowy i ochrony stawów.

Dodaj komentarz

Podpis *
E-mail *
Witryna internetowa