Kominki grillowe

Kominki grillowe

Kiedy tylko wiosenne słoneczko wyjrzy za chmur ludzie zaczynają grillować. Moda na grilla bardzo szybko zadomowiła się w Polsce. Powstało tysiące przepisów na dania grillowe: mięsne, rybne i wegetariańskie. Dobrą cechą grilla jest to, że jest bezpieczniejszy niż ognisko.

Grillować można w wielu miejscach. Właściciele pensjonatów ustawiają w ogródkach grille, aby ich wczasowicze mogli spędzać czas w miły sposób.  Oferta w powyższym asortymencie jest przeogromna – od grilla jednorazowego do olbrzymiego grilla ogrodowego, posiadającego kilka funkcji. Cenowo oferta jest dopasowana do oczekiwań różnych klientów- od kilku złotych za grill jednorazowy do kilku tysięcy za egzemplarz stacjonarny ogrodowy. Posiadacze ogródków świetnie wiedzą, że najwspanialszym weekendowym odpoczynkiem jest grill na ogródku. Można zaprosić rodzinę i znajomych.

Wydzielić pracę nad przygotowaniem przysmaków do grillowania i na świeżym powietrzu ugrillować ulubione potrawy.

Na ogrodach bardzo dobrze sprawdzają się stacjonarne, betonowe grille. Nie trzeba ich przemieszczać, rozkładać, a później składać.  Trzeba jedynie go rozpalić. Grille betonowe są trwałym, odpornym na warunki pogodowe obiektem architektury ogrodowej. Zdaniem wielu ludzi jest konieczny do wypoczynku na świeżym powietrzu. Wyprodukowany z wysokiej jakości prefabrykowanego uszlachetnionego betonu.  Jest odporny na wysoką temperaturę. Zdaniem właścicieli jest  dekoracją ich ogrodu .  Jest odporny na mrozy, ale zaleca się przykrycie na zimę pokrowcem. Najczęściej duży, chromowany ruszt grillowy starczy do przyrządzenia jedzenia dla 6-8 osób. Grille betonowe maja kilka półek: półkę dolną, przednią oraz boczne.  Grille ogrodowe ekspresowo zyskały popularność- są funkcjonalne i estetycznie prezentują się w ogrodzie.

Grille są proste w postawieniu. Grill ogrodowy przypomina wyglądem domowy kominek. Jego wygląd wywołuje miłe  skojarzenia z domem, ciepłem, miłym wieczorem z książką przy kominku.  Funkcjonuje nazwa kominki grillowe,  która ma odwoływać się do dwóch miłych rzeczy: ciepła i jedzenia. Różnica między takim grillem a domowym kominkiem polega na innym miejscu umieszczenia: kominek stawimy w domu, natomiast kominki betonowe do grillowania umieścimy w ogrodzie. W kominku domowym nie przyrządzimy  grillowanej ryby i innych przysmaków.

Klienci oglądający grille ogrodowe czasem bywają zdumieni, że grille mają różne barwy. Grill Landmann  może być w całości barwiony w masie w kolorze piaskowo – brązowym.

Zmieniamy kolor w masie może być jedynie palenisko i pobocznica.  Grille gazowe wyprodukowane są z kombinacji lakierowanej i emaliowanej blachy stalowej . Mają 3-4 palniki (w zależności od modelu).  Wyposażenie grilla zależy od danego modelu. Posiadają termometr w pokrywie, emaliowaną pokrywę i misę paleniskową, emaliowany, dwuczęściowy ruszt grillowy oraz reduktor ciśnienia. Niektóre modele posiadają regulator wysokości. Przygotowanie różnych posiłków na grillu elektrycznym jest przyjemnością. Osadzone są na wózkach z kółkami, co ulepsza przenoszenie urządzenia. Nie ma potrzeby  go nosić.  Na dole mają poręczną półkę na akcesoria potrzebne do grillowania.  Grille gazowe cechuje  nowoczesne wzornictwo  praktycyzm produktów. Miłośnicy mięsa z pewnością ,poznają możliwości grillo-wędzarni.

Urządzenie spełnia wszystkie wymagania trwałościowe. Jest mrozoodporne i trwałe. Posiada palenisko dolne z możliwością regulacji dopływu powietrza, dokładny deflektor do równomiernego rozprowadzania dymu, termometr,  trzy drążki do umieszczania wędlin,  ruszt ze stali nierdzewnej, palenisko wykonane z blachy pokryte farbą żaroodporną , pojemnik na skropliny. Wykonanie rusztu ze stali nierdzewnej gwarantuje, że nie przekazuje on swojego zapachu jedzeniu, nie wypływa na smak grillowanych posiłków i  nie powoduje skażenia żywności. Grille metalowe zrobione są ze stali nierdzewnej, która nie zmienia w żaden sposób  w produkty spożywcze. Jest to grill odporny na działanie warunków atmosferycznych i nie rdzewieje. Cena grilla betonowego zaczyna się od 400 zł

Dodaj komentarz

Podpis *
E-mail *
Witryna internetowa