paznokcie warszawa,

Kosmetyczka Warszawa

Jak samodzielnie uzyskać perfekcyjne paznokcie?

Uzyskanie błyszczących i zadbanych paznokci do niedawna kojarzyło się przede wszystkim z dużą czasochłonnością oraz wysokimi kosztami – głównie ze względu na konieczność regularnych i częstych odwiedzin salonów kosmetycznych. Gdy jednak nie mamy czasu na zabiegi kosmetyczne przeprowadzane w takich miejscach, możemy spróbować wykonać taki manicure samodzielnie. I jakkolwiek nie namawiamy do całkowitych rezygnacji z pomocy fachowej obsługi, tak jednocześnie przedstawiamy kilka porad dla osób, które chcą spróbować własnych sił.

Określ swoje potrzeby

Brzmi banalnie? Na pierwszy rzut oka tak. Trzeba sobie jednak powiedzieć wprost, że początkowa „zabawa” z manicure hybrydowym może się okazać workiem bez dna. Początkowo jeden kolor. No może dwa. Spodoba się. Wciągnie. I za chwilę okazuje się, że kolekcja samych odcieni zrobi się dziesięciokrotnie większa. Do tego dochodzą płyny i akcesoria. I początkowa kwota około 200 PLN pęcznieje w oczach.

Niezbędnik

Stylizacja paznokci metodą hybrydową – poza oczywiście samymi lakierami – wymaga użycia następujących akcesoriów: pilniczki, waciki, patyczki, płyny do czyszczenia, bloki polerskie, oliwka, produkt do usuwania skórek i oczywiście lampa, a prędzej czy później zapasowe żarówki do tej ostatniej.

Najczęściej pojawiającym się problemem można sprowadzić do jednego pytania – kupić zestaw, czy kompletować wszystko samemu. Wbrew pozorom odpowiedź wcale nie jest najprostsza. Przydaje się tutaj narzucenie sobie pewnej dyscypliny i sprawdzenie m.in., czy sklep, który wybrałaś ma w ofercie wszystkie potrzebne składniki i akcesoria. Pozytywnie wpłynie to choćby na koszty wysyłki.

To wobec tego – jaki zestaw?

Wbrew pozorom sprawdza się tu określenie, że – przynajmniej na starcie – najlepsza inwestycja to jednak zakup dużego zestawu. O ile nie trzeba szaleć z ilością odcieni lakierów, to jednak wszystkie potrzebne akcesoria i lampa mają być od razu dostępne. Chodzi przecież o to, żeby usiąść i zacząć swoją przygodę ze stylizacją, a nie zastanawiać się, czego jeszcze brakuje.

W tym szaleństwie wyboru warto pamiętać o kilku podstawowych kwestiach: manicure hybrydowy ma być łatwy do usunięcia z użyciem acetonu, nie może kurczyć się w świetle lampy i nie ma prawa schodzić płatami po dwóch dniach. Jeżeli trafisz na produkty, które tak reagują, to cóż… więcej po nie nie sięgaj. Szkoda Twoich nerwów i pieniędzy.

Jaka lampa? Na początek wystarczy zwykła lampa UV. Z tym, że proponujemy raczej te mocniejsze. Słabsze nie utwardzą porządnie lakieru, lub zajmie im to znacznie więcej czasu. Sporo czasu poświęć też na wybór bazy. Bez dobrej bazy nie zrobisz hybrydowego manicure, który wszystkich oczaruje. Jest to też bardzo istotne w sytuacji, której chcesz korzystać z lakierów różnych firm – baza musi z nimi współgrać, gdyż inaczej efekty będą opłakane.

Podsumowując – określ swoje potrzeby, sprawdź jakie produkty i jacy dostawcy zbierają najlepsze opinie, usiądź, przemyśl dwa razy, zamów. Sprawdzaj i testuj różne produkty. Tą drogą dotrzesz do swojego własnego, wymarzonego zestawu bez konieczności brania kredytu pod zastaw mieszkania.

źródło: Kosmetyczka Warszawa

Dodaj komentarz

Podpis *
E-mail *
Witryna internetowa