Kosze na wymiar

Kosze na wymiar

Wyroby wiklinowe od pokoleń cieszą się niesłabnącą  popularnością. Klienci doceniają je naturalność-, trwałość, piękny wygląd i wnoszenie do domu atmosfery współistnienia z naturą.

Z wikliny produkowane jest wszystko: od zabawek po meble ogrodowe. Występuje kilka odmian wikliny:  amerykankę, konopiankę, purpurową, migdałową. Wiklina amerykańska uchodzi za najwydajniejszą odmianę przemysłową i stanowi najwartościowszy materiał plecionkarski. Osiąga  wysokość do 2,4-  3m. Amerykanka wypuszcza pędy proste, długie i cienkie. W pierwszym roku po zasadzeniu przyrost nie jest za duży, następnych latach plantator będzie usatysfakcjonowany z obfitego plonu. Wiklina konopianka jest najczęściej uprawiana i m bardzo szerokie zastosowanie z przemyśle plecionkarskim. Osiąga wysokość do 6 metrów. Uprawia się ją jako pędy wieloletnie, nawet do 4 lat. Wiklina purpurowa dorasta do 5 metrów, ma długie i cienkie pędy. Jej zaletą jest zdolność odrostowa przez wiele lat po zasadzeniu.

Wiklina migdałowa to prawdziwy olbrzym- dorasta do 10 metrów.

Ma sporą zdolność odrostową. Pręty są giętkie , długie i cienkie, a drewno z nich pozyskane jest zwięzłe i mocne.  W społecznym odbiorze z wyrobów  z wikliny utrwaliły się kosze wiklinowe, maty wiklinowe, akcesoria przeznaczone dla pupili, zabawki oraz meble ogrodowe. Tymczasem z wikliny wytwarzane są także ogrodzenia, tak zwane palisady wiklinowe. Doskonale sprawdzą się jako ścianka altany ogrodowej.  Odpowiedni jakościowo surowiec na kosze na wymiar uzyskuje się plantacji 2-6 letnich. Kosze wiklinowe dostępne są w różnych rozmiarach. Kosze wyplatane są z najwyższej jakości surowca. Mają uchwyty, które ułatwiają przenoszenie rzeczy. Są wytrzymałe i mogą stanowić piękną dekorację każdego mieszkania. Kosze zakupowe zakończone są uchwytem z bardzo dekoracyjnym splotem typu warkocz. Upominki będą prezentowały się niezwykle elegancko w koszu prezentowym, który są polecany do wręczania kwiatów, słodyczy i owoców.

Prezenty w koszach wręczane są przy okazji świąt, jubileuszy, odejścia na emeryturę współpracownika, przyznania nagrody (nagrodą jest zawartość kosza), zakończenia etapu edukacji (prezent dla wychowawcy klasy, promotora).

Kosze prezentowe są malowane ekologiczną farbą. Miłośnicy plecionkarstwa sami tworzą kosze i inne dzieła z wikliny, poszukują takich szkoleń i dostawców surowca. Poszukują wikliny na wymiar , z której łatwiej jest wyplatać wymarzone rzeczy, ponieważ nie trzeba szukać fachowców zajmujących się cięciem surowca na potrzebną wielkość. Wiklina uprawiana jest na plantacjach. Do osiągnięcia imponującego wzrostu potrzebuje żyznej gleby i odpowiedniej  pielęgnacji w okresie wzrastania. Jest to roślina światłolubna dlatego trzeba usuwać wszystkie chwasty. Wiklina zbierana jest na jesieni, ustawiana w snopki i sortowana według wzrostu.

Wiklina producent dba o zabezpieczenie upraw przed szkodnikami i gradobiciem.

W wiklinę najlepiej zamawiać u sprawdzonych plantatorów, bowiem tylko wtedy artysta ma pewność, że surowiec spełnia wymagania jakościowe, a plecione z niego wyroby zachwycą nawet najbardziej wymagających klientów. Osoby, które interesują się rękodziełem z wikliny powinny poznać ofertę wiklina sklep i przekonać się, że towary z tego surowca to dzieła sztuki użytkowej.. Ciekawym meblem w pokoju będzie szafka z wikliny, na której elegancko będą wyglądały się różne bibeloty. Szafka doskonale dopełnia wystrój przedpokoju, sypialni, czy pokoju dziecięcego. Szafki wykonane są na stelażu z drewna sosnowego.

Szafka z kilkoma półkami spełni funkcję regału.

Jest to mebel niewiele ważąca,  wytrzymały i doskonale wyprofilowany. Niektóre modele szafek wiklinowych występują w wersji ściennej- mają  metalowe uchwyty, które umożliwiają je mocowanie na ścianie. Według opinii użytkowników polska wiklina jest jedną z najlepszych na świecie, a polscy plecionkarze stanowią światową czołówkę. Plecionkarze przekazują swoją pasję dzieciom i dzięki temu powstają rodzinne firmy z tradycjami zajmujące się wyrobem towarów z wikliny.

Dodaj komentarz

Podpis *
E-mail *
Witryna internetowa