Najlepsze okazje

Najlepsze okazje

Kupowanie zajmuje dużą część życia.

Część osób uważa je za  konieczność, inni sądzą, że to przyjemność. Zakupy są ekscytujące – wybieranie, oglądanie, nieraz przymierzanie pozytywnie wpływają na nastrój i łączą ludzi. Wiosna to wręcz idealna pora na zakupy- robi się cieplej, chodzenie po sklepach staje się przyjemne. Badania konsumenckie i rezultaty sprzedaży różnych towarów dowodzą jednoznacznie, że kupujemy co raz więcej i w wielu przypadkach jesteśmy w stanie zaaprobować większe ceny lubionych towarów lub marek. Jeżeli sprawdzona marka  wprowadza na rynek nowy towar, kupujący od razu chce go przetestować. Okazuje radość z próbek, testerów i innych prezentów.

Na zakupy trzeba mieć sporo pieniędzy. Zasoby pieniężne nie zawsze wystarczają na zakup wszystkich upatrzonych lub potrzebnych rzeczy. Portfel i konto nie są bez dna. I tutaj zaczyna się kłopot- podoba się nam wiele produktów a czasami jest konieczność, aby dokonać wyboru. Nie jest to łatwe, zwłaszcza, jeśli nabywca planował zakup kilku rzeczy i wszystkie są dla niego równie ważne . Na szczęście  sporo sieci handlowych i punktów sprzedaży markowych towarów proponuje okazje i promocje.

W zasadzie przez cały rok można trafić na promocje.

Oferują je wszystkie sklepy wielobranżowe, jak i handlującym jednym asortymentem.  Mile widziane są promocje co tygodniowe, jak i okazje poświąteczne, wakacyjne, itp. Szukanie wielu towarów z różnych branż jest czasochłonne. Trzeba chodzić po całym mieście, zapoznać się z ofertami wielu sklepów. Sporym uproszczeniem są galerie handlowe, które skupiają wielu sprzedawców z kilkunastu dziedzin w jednym miejscu.  Panuje tam konkurencja na promocje i wyścig o skupienie uwagi klienta. W jednej drogerii obniżki na perfumy wynoszą 25%, w innej 30%. Dobrym pomysłem dla osób oszczędnych wydaje się kupowanie przez internet.

Są portale dające możliwość porównania cen i oferowanych towarów w różnych sklepach internetowych. Slogany promocji internetowych zachęcają  do zakupów „Promocje-50%. Prezenty za grosz”, „Przedłużenie promocji w Gino Rossi!-20% na nową kolekcję. Druga para 40% Outlet 70%” Wyprzedaże  to okazja dla klienta i sprzedawcy.  Klient, który otrzymał zniżki chętnie odwiedzi sklep ponownie. Znacząco rośnie szansa, że stanie się stałym klientem i będzie wydawał jeszcze więcej pieniędzy niż na jednej wyprzedaży.

Rejestrując się na stronach niektórych sklepów nowy użytkownik otrzymuje kody promocyjne do wykorzystania na kupienie objętych  nimi towarów.

Wybraną rzecz można wtedy kupić dużo taniej. Popularne są również kupony rabatowe, dzięki którym można taniej zrobić zakupy.  Towar kupiony okazjonalnie po obniżonej cenie zawsze sprawia radość. Nie wydaliśmy majątku i nabyliśmy wszystko, co zaplanowaliśmy. Zdarza się, że po zakupach na wyprzedażach zostaje jeszcze trochę pieniędzy w portfelu.  Zanim udamy się na zakupy dobrze jest zorientować się w cenach za pomocą porównywarki cen. Nie opuszczając domu dowiemy się, ile coś kosztuje, gdzie można kupić najtaniej. Jest to bardzo dobre narzędzie, ponieważ zbiera dane z kilku sklepów i daje rozeznanie  w cenach danego produktu. Wyszukiwarka promocji to także  pożyteczne narzędzie- znajdzie najlepszą ofertę promocyjną.

Znalezienie korzystnej promocji jest istotne, zwłaszcza w sytuacji, kiedy dana rzecz jest niezbędna w domu, a sytuacja finansowa nie pozwala na zakup produktu po standardowej cenie.

Obniżka 20-50% to zaoszczędzone pieniądze, które można przeznaczyć na dowolny cel. Nic dziwnego, że sklepy najazd klientów przeżywają w okresie promocji. Najlepsze okazje po prostu wykorzystuje się i kupuje to, co było zaplanowane oraz inne produkty, które spodobały się w podczas wizyty w sklepie.

Obecne na rynku sieci handlowe doskonale wiedzą, że promocje są na ich opłacalne.

Kupujący może kupić jedną parę butów w promocji, a drugą po standardowej cenie. Gdyby na jedną z tych par butów nie było obniżki, to klient zapewne nie podjąłby decyzji o ich kupnie.  Kupujący wychodzi ze sklepu zadowolony, bo kupił więcej niż pierwotnie zamierzał i nie naruszył dyscypliny domowego budżetu.

Dodaj komentarz

Podpis *
E-mail *
Witryna internetowa