Obuwie medyczne

Obuwie na salę operacyjną

Istnieją miejsca, w których olbrzymią rolę odgrywają wyśrubowane normy higieniczne i wygoda.

Jednym z takich miejsc jest sala operacyjna. Wygodne buty są bardzo ważne dla lekarzy i pielęgniarek wykonujących operacje.  Bywają sytuacje, że bardzo skomplikowane, czy nowatorskie zabiegi operacyjne trwają po kilkanaście godzin. Obuwie na salę operacyjną posiada certyfikaty, które uprawniają je do noszenia przez osoby najbardziej narażone na różnego rodzaju schorzenia stóp. Są wręcz idealne dla osób z wrażliwą skórą na stopach. Zaprojektowane  zostały w taki sposób, aby pozwalały stopom oddychać. Materiały na ten specjalny rodzaj obuwia  zostały wybrane z najwyższą starannością.

Buty może  dezynfekować, kiedy  zajdzie taka potrzeba  Najważniejszymi właściwościami obuwa na salę operacyjną są:  bieżnik antypoślizgowy, antyelektrostatyczność, anatomiczny kształt.

Można je myć, dezynfekować i sterylizować w temperaturze do 135 stopni.  Produkowane są w wielu kolorach. Mają możliwość zamontowania paska. Buty na salę operacyjną posiadają wszystkie atesty zdrowotne. Ich używanie przez personel nie zagraża zdrowiu i życiu pacjentów. Atesty dają użytkownikom gwarancję jakości. Są przeznaczone do wielogodzinnego noszenia. Jest potwierdzone badaniami, że ich noszenie zmniejsza obciążenie nóg spowodowane wielogodzinnym staniem. Znakomita konstrukcja zapewnia prawidłowe ułożenie stopy, co zapobiega urazom i schorzeniom nóg.  Obuwie medyczne nie posiada żadnych elementów, które mogą uciskać stopę.

Dopasowują się do kształtu stopy, dodatkowo posiadają specjalną wkładkę masującą, która zapobiega przesuwaniu się stopy i  zapobiega uczuciu zmęczenia.

Specjalne otwory wentylacyjne po bokach zapobiegają przedostawaniu się płynów od góry obuwia.

Obuwie na salę operacyjną jest doskonałym produktem dla personelu medycznego, co potwierdzają opinie zadowolonych lekarzy i pielęgniarek. Wygodne obuwie jest niezwykle istotną rzeczą dla personelu medycznego, tym bardziej, że dużą część swojej pracy wykonują w pozycji stojącej.

Dodaj komentarz

Podpis *
E-mail *
Witryna internetowa