Odzyskiwanie zdjęć z uszkodzonej karty

Odzyskiwanie zdjęć z uszkodzonej karty

Nie  istnieją urządzenia  które nie psują się.  Nawet urządzenia elektroniczne podlegają amortyzacji i możliwości awarii. Skutki takiej sytuacji mogą być bardzo nieprzyjemne dla właściciela. Zazwyczaj oznacza to utratę cennych danych, np.: galerii zdjęć, filmów, numerów telefonów, wiadomości, e-maili.  Zdjęcia i filmy często trzymamy na karcie pamięci, pendrive, dysku twardym, dysku usb. W przypadku utraty najcenniejszych zdjęć, np.: z sesji ślubnej, narodzin dziecka, chrzcin, komunii, wakacji, zaręczyn i z wszelkich innych, ważnych dla właściciela okazji, odzyskanie fotografii jest koniecznością.

Takie zdjęcia to wspomnienia z najważniejszych w życiu chwil. Nic dziwnego, że użytkownicy za wszelką cenę chcą je odzyskać. Odzyskiwanie zdjęć to proces, którą warto powierzyć profesjonalistom. Bez problemów odzyskają fotki z kary pamięci, aparatów fotograficznych, laptopów, komputerów oraz innych pamięci przenośnych.  Wszystkie pliki zapisane w formatach: PNG, JPG, GIF, BMP, PSD, PIC, CR2, TIFF, PSD, MOV, MP4, MPG, AVI, są możliwe do odzyskania. Największy procent  z sukcesem zakończonych działań naprawczych stanowią dane odzyskane z karty pamięci SD, micro SD, CF.  Odzyskiwanie zdjęć z uszkodzonej karty najlepiej przeprowadzić w profesjonalnym laboratorium, które jest wyposażone w najnowsze  rozwiązania techniczne z dziedziny odzyskiwania danych. Serwisy komputerowe również oferują usługi ratowania danych, ale dysponują tylko podstawowym sprzętem i oprogramowaniem. Zdarza się, że serwisy komputerowe są jedynie pośrednikami między klientem a laboratorium odzyskiwania danych. Taniej wychodzi  zamówienie usługi bezpośrednio w laboratorium. Wycena odzyskania danych w laboratorium jest bezpłatna. Laboratorium odzyskiwania danych proponuje następujące usługi: odratowanie danych po formacie dysku lub usunięciu, odzyskiwanie danych z pendrive, kart pamięci, dysków SSD, naprawa dysków z niewielkimi problemami, odzyskiwanie plików i zdjęć z poczty, usuwanie haseł z dysku, przywracanie danych uszkodzonych mechanicznie i elektronicznie.

Takiej sytuacji można zapobiec wykonując kopie zapasowe co jakiś czas.

Tworzenie kopii zapasowych może zabezpieczyć użytkownika przed wieloma rodzajami zniszczeń, a co za tym idzie przed dużymi kosztami przywracania danych i stresem związanym z utratą ważnych zdjęć, dokumentów, projektów, czy informacji.  W przypadku uszkodzenia urządzenia i danych mając kopię zapasową może dużo taniej i szybciej odzyskać utracone dane.  Awarie telefonu mogą dotknąć każdego i dlatego zawsze warto zabezpieczać ważne pliki.Na odzyskiwanie zdjęć z uszkodzonego telefonu nie ma wpływu przyczyna uszkodzenia urządzenia. Awarie telefonu mogą wynikać z wad powstałych w trakcie produkcji, czynników zewnętrznych, np.: wypadków, pożarów, powodzi, wyładowań atmosferycznych,  jak i błędów użytkownika. W przypadku uszkodzeń mechanicznych trzeba wziąć pod uwagę niewielkie ryzyko, że utraconych danych nie da się odzyskać lub odzyskane dane będą częściowe. Odzyskiwanie zdjęć z apartu to częste zlecenie.

Duże doświadczenie i wiedza pracowników laboratorium w tym zakresie daje klientowi gwarancję, że wykonana usługa będzie na najwyższym poziomie.

Najczęstszą przyczyną utraty zdjęć są uszkodzenia karty pamięci. Skuteczność przywracania zdjęć z karty pamięci w laboratorium to 90%. Jeżeli przy uszkodzonej karcie pojawia się informacja o konieczności formatowania karty, to jedynym rozwiązaniem jest go zignorować, gdyż wykonanietego polecenia oznacza utratę zdjęć i wszelkich innych zapisów na karcie. Najlepiej oddać kartę do sprawdzenia specjalistom.

Specjaliści sprawdzą kartę, wykryją źródło awarii i dołożą wszelkich starań na miarę możliwości technologicznych, aby odzyskać dane.

Oddanie karty do specjalistycznego laboratorium jest dużo lepszym rozwiązaniem niż samodzielne majsterkowanie przy karcie. Proces odzyskiwania danych z nośników w laboratorium jest dostosowany do konkretnej sytuacji i przeważnie kończy się sukcesem. Zepsucie się urządzenia i konieczność odzyskania danych to  co raz częściej występujący problem. Na szczęście renomowanych laboratoriów jest coraz więcej.

 

Dodaj komentarz

Podpis *
E-mail *
Witryna internetowa