Program Magazynowy

Program Magazynowy

Prowadzenie magazynów jest istotne dla każdej dużej firmy produkcyjnej, wysyłkowej, czy transportowej, dla sieci sklepów, aptek i setek innych przedsiębiorstw.

Nawet zarządzanie pojedynczym magazynem wymaga zaangażowania paru osób i dużych kompetencji księgowo-logistycznych. W przypadku firm sieciowych jest to zadanie jeszcze trudniejsze. Informatyzacja ułatwia pracę i jest wyznacznikiem naszych czasów. We  Współczesnym magazynie trudno wyobrazić sobie liczenie ręczne wszystkich towarów, dostaw i wydania.  Dlatego coraz większą rolę odgrywają programy magazynowe. Jest na rynku informatycznym wiele ofert doskonałych programów magazynowych, choćby Logman. Dla programu magazynowego nie ma żadnych ograniczeń, jeżeli chodzi o liczbę obsługiwanych magazynów. Program obsługuje dowolną ilość magazynów, towarów, wspólników biznesowych, dokumentów.

Program był sprawdzany na wielu tysiącach elementów. Ograniczeniem ilości danych jest rozmiar bazy Microsoft SQL Express, czyli 10GB. W praktyce oznacza to wiele milionów rekordów.

Do nabycia jest także wyższa wersja Microsoft SQL Serwer: Standard oraz Enterprise, która nie ma ograniczenia rozmiaru bazy. Klucz aktywacyjny do programu wysyłany jest w formie e-maila lub smsa po dokonaniu płatności. W razie zagubienia klucza aktywacyjnego, np. z powodu awarii komputera można go otrzymać ponownie. Trzeba wysłać prośbę z adresu e-mail, na który został wysłany klucz, W e-mailu należy podać nazwę firmy, dla której klucz był przeznaczony. Nie wolno odsprzedawać innej firmie klucza. Wśród firm, które najczęściej kupują program magazynowy są przedstawiciele takich branż jak:gastronomia, poligrafia , budowlanka, kolekcjonerzy, instytucje, urzędy, handel internetowy, rolnictwo, kosmetyka, instalacje, naprawy.

Wymaganymi cechami programu magazynowego są: intuicyjny, prosty w użyciu interfejs stworzony w nowoczesnej technologii Microsoft .Net , wizualny edytor dokumentów służący do projektowania własnych szablonów, edytor etykiet, który umożliwia tworzenie własnych etykiet towarowych.

Programem  może pracować wiele osób, na wielu stanowiskach i w dowolnej ilości magazynów. Program magazynowy zawiera przygotowane wydruki w języku angielskim i rosyjskim. Pracuje ze wszystkimi walutami i stale aktualizuje kursy oraz umożliwia śledzenie relacji znajdującymi się programie dokumentami. Doskonałym narzędziem są przypomnienia ostrzegające przed upływem terminu płatności faktury, czy osiągnięciem stanu minimalnego jakiegoś towaru. Programy magazynowe mają możliwość pracy przez internet ze wspólną bazą danych w chmurze.

Program automatycznie pobiera dane partnerów biznesowych z ZUS na podstawie NIP. Niezwykle pomocną funkcją przy działaniu magazynu jest kartoteka towarów, do której można dodać firmowe pola z opisem towarów Jest w kartotece możliwość dodania zdjęć oraz linków  do plików i stron. Z kolei moduł wypożyczenia obsługuje procedurę wynajmowania narzędzi, sprzętu budowlanego, samochodów, wypożyczenie strojów ślubnych, itp. Program zawiera moduł pozwalający na synchronizację z Allegro, PrestaShop, Click Shop, Sky-Shop.

Program wystawia faktury zakupowe i korekty faktur zakupowych. Konfigurowane raporty z działań magazynowych można przenieść do  arkusza Excel za pomocą jednego kliknięcia. Pozwala na wystawianie podstawowych dokumentów magazynowych takich jak:  PZ, WZ, zwroty do/od dostawców, przesunięcia między-magazynowe, przychody oraz rozchody wewnętrzne, czy dokumenty przecen. Umożliwia wykonanie inwentaryzacji. Obsługuje wszystkie czytniki kodów kreskowych.

Magazynier ma wgląd w stany wszystkich produktów, co umożliwia kompleksowe zarządzanie magazynem. Zapisywana jest pełna historia zmian dla towarów. Można obserwować nie tylko stan obecny danego produktu, ale także zmiany ilości posiadania wybranego towaru w konkretnym czasie, co umożliwia skuteczne zapobieganie niedostatkom. Oprogramowanie automatycznie wstawia datę i godzinę  utworzenia dokumentu oraz jego numer.  Pole „uwagi” można spożytkować do notowania wszelkich informacji dotyczących dokumentu.

Dodaj komentarz

Podpis *
E-mail *
Witryna internetowa