Reklama mobilna

Reklama mobilna

Reklama pozwala wypromować się na rynku.

To najlepszy sposób na zaciekawienie klienta, przekazanie wiadomości o produktach i usługach.  Aby klient wybrał usługę lub produkt musi być do tego zachęcony. Reklama skłania w dwojaki sposób: poprzez przekaz wizualny i właściwą treść, której najistotniejszą częścią jest zwracający uwagę i prosty do zapamiętania slogan.  Dla efektywności reklamy istotny jest także nośnik. Zwykła ulotka, czy reklama w telewizji już nie nie spełniają oczekiwań reklamodawcy i klienta.

Mieszkańcy wyrzucają ulotki, sądzą, że zaśmiecają one otoczenie, a reklamę telewizyjną przełączają, gdyż irytuje ich, bo przerywa oglądanie ulubionego teleturnieju. Internauci raczej od niechcenia oglądają reklamy, zazwyczaj|najczęściej naciskają przycisk „zamknij reklamę”. Zdaniem fachowców od marketingu reklama nie może narzucać się, musi być stać obok możliwego odbiorcy i stopniowo osadzać  w pamięci nazwę firmy.  Świetnym nośnikiem reklamowym są przyczepy reklamowe Warszawa.  Standardowe przyczepy  reklamowe to  504×238 cm, czyli 24 m2 powierzchni reklamowej.

Przyczepa z banerem reklamowym możne stanąć w jednym miejscu zaproponowanym przez klienta lub poruszać się po wybranej trasie przez 8 godzin. Maksymalna długość trasy to 100km. Miasta takie jak: Pruszków, Wołomin, Grodzisk to miejsca , na których może zostać umieszczona reklama stacjonarna.  Taka reklama jest zauważalna, ludzie zwracają na nią uwagę nawet przypadkowo. Efekt reklamowy uzyskiwany jest niemal natychmiast.  Jeżdżenie  przyczepy reklamowej połączone z treściwym komunikatem  zwiększa  efekt reklamowy.   Obie strony reklamy posiadają możliwość oświetlenia specjalistycznym oświetleniem halogenowym.  Dzięki temu są dobrze widoczne w okresie jesienno- zimowym i wieczorem.

Przyczepy reklamowe to wzorowe połączenie przekazu wizualnego z przekazem dźwiękowym. Spot reklamowy odtwarzany przez megafon powinien zawierać najistotniejsze informacje o produkcie lub usłudze i musi być zwięzły w formie.

Długi przekaz to ryzyko niebezpieczeństwo, że potencjalny klient  nie odbierze całego komunikatu. Badania marketingowe wykazały, że skuteczność komunikatu reklamowego zwiększa się przy łączeniu różnych form reklamowych. Bus reklamowy doskonale sprawdzi się na przyjęciach biznesowych, czy festynach miejskich.  Reklamę umieszczoną na busie zobaczy dużo osób i będzie się im kojarzyła nie tylko z przedstawioną rzeczą, ale także z miłym wydarzeniem. Znakomitym pomysłem jest prowadzenie na imprezach plenerowych złożonej kampanii reklamowej. Z jednej strony można ustawić przyczepę reklamową lub busa reklamowego, a jednocześnie wynająć hostessy, które będą rozdawały uczestnikom napoje, słodycze, gadżety  lub baloniki.

Hostessy muszą pracować w pobliżu busa lub przyczepy reklamowej. Mogą dodatkowo rozdawać  ulotki. Firmowy grafik przygotuje  projekt baneru na przyczepę i propozycję ulotek..

Reklama na lokalnym rynku ma co prawda mniejszy zasięg działania niż ogólnopolska, ale jest kierowana do konkretnego środowiska i w związku z tym ma większą skuteczność. Polacy chętnie kupują produkty lokalnych producentów, wiąże się z poczuciem przynależności do własnego regionu. Reklama mobilna ma jeszcze kolejną bardzo ważną zaletę- zamawiający może ją kontrolować obserwować trasę za pomocą GPS.  Firmy, którym zależy na dotarciu do jak największej ilości konsumentów  w  kilku regionach kraju mogą wynająć  pociąg reklamowy. Jest to dość droga usługa.  Walorem tego rozwiązania  jest  możliwość znalezienia 3 milionów potencjalnych odbiorców –  pasażerów kolei.

Reklama w wagonach kolejowych może mieć postać naklejek na fotelach, filmu wyświetlanego  na ekranie LCD, który jest znakomicie widoczny z każdego fotela. Reklama na ekranie umila podróżnym czas jazdy. W trakcie jazdy pasażer zasypia. Reklama na ekranie LCD skupia jego uwagę przez dłuższy czas. Pasażerowie, którzy przez kilka godzin parę razy zobaczą reklamę zapamiętają prezentowany produkt i być może zdecydują się na zakup tego właśnie towaru.

Dodaj komentarz

Podpis *
E-mail *
Witryna internetowa