Remonty kompleksowe

Remonty kompleksowe

Przychodzi w życiu chwila, że spoglądamy na mieszkanie i widzimy jakieś niedoskonałości, np.: poszarzały sufit, zabrudzone ściany, wyblakły kolor, zniszczone okna, nie najlepszej jakości  instalacje, ubytki w podłodze i wiele innych zniszczeń spowodowanych codziennym użytkowaniem.

Bywa, że ktoś właśnie otrzymał klucz do mieszkania w stanie deweloperskim bądź kupił lub wynajął mieszkanie na rynku wtórnym, którego stan i wygląd nie odpowiada gustowi nowego lokatora. Mieszkanie w stanie deweloperskim to puste pomieszczenia, które trzeba urządzić. W opisanych sytuacjach zazwyczaj  zostaje podjęta decyzja o remoncie mieszkania.  W opinii ekspertów planowanie remontu należy rozpocząć od ustalenia co chce się zrobić w mieszkaniu, czyli jaki będzie zakres prac.  Z planowaniem remontu można poradzić sobie samodzielnie lub poprosić o pomoc architektów wnętrz. Trzeba pamiętać, że architekci wnętrz mają gotowe projekty i często dopasowują je do mieszkania zleceniodawcy. Pomocne mogą być porady profesjonalnej ekipy remontowej, która zrealizowała dużo kompleksowych remontów. Jest to tańsze niż wynajęcie architekta wnętrz do zaprojektowania wyglądu mieszkania, a później  danie zlecenia firmie zajmującej się remontami.

Ekipa budowlana weźmie pod uwagę szczegóły techniczne, oceni, czy wykonanie  projektu remontu ze względów technicznych.

W czasie remontu istotna jest logistyka i dowiezienie materiałów zgodnie z planami remontowymi. Inaczej pojawi się zastój\przestój w pracach remontowych, co zwiększa koszty i opóźnia oddanie wyremontowanego mieszkania.  Materiały muszą być odpowiedniej jakości . Dzięki temu nie traci się czasu na zwroty i wymianę materiałów. W remoncie mieszkania bardzo istotna jest szybkość procesu decyzji klienta. Dlatego należy przed remontem zastanowić się nad najważniejszymi sprawami, a w razie wątpliwości lub nagłych problemów zaufać doświadczeniu ekipy budowlanej. Istotną kwestią jest dokumentacja budowlana. Bywa, że nie jest ona doręczana osoby chcącej przeprowadzić remont, gdyż deweloperzy nie dają klientom dokumentacji instalacji. Przy zakupie lub wynajmie mieszkania z rynku wtórnego niewielki procent lokatorów otrzymuje dokumentację dotyczącą wszelkich instalacji.  Dokumentacja jest bardzo użyteczna przy ustaleniu, jakie zmiany w instalacjach zostały wykonane  w mieszkaniu.

Brak powyższej dokumentacji bardzo wydłuża remonty mieszkań.

Wybór ekipy nie jest prostą sprawą. W internecie,  w prasie i na słupach ogłoszeniowych pełno jest reklam ekip remontowo-budowlanych. Doświadczona firma na stronie internetowej pokazuje rezultaty swoich prac w postaci fotografii z mieszkań i opisu wykonanych czynności. Profesjonalna ekipa, działająca na rynku od paru lat, mająca mocną pozycję zawsze ma jakieś zlecenia  i chętnie pokazuje przyszłym klientom swoją pracę – zabiera potencjalnych zleceniodawców do aktualnie remontowanych pomieszczeń. Wtedy osoba, która zamierza zlecić usługę remontową może zobaczyć jak pracują pracownicy, efekty tych działań i ocenić, czy to jest to czego szukała.  Na prawdziwego fachowca zawsze trzeba poczekać. Nie należy ufać ludziom, którzy kompleksowe remonty oferują po zaniżonych kosztach. Bardzo tania ekipa remontowa niekoniecznie jest drogą do zaoszczędzenia na remoncie.  Może okazać się po jakimś czasie, że konieczne są poprawki, a to oznacza dalsze wydawanie pieniędzy. Nie należy ufać ekipom, w których często zmieniają się pracownicy.

Najlepsza brygada remontowa to zespół ludzi, którzy pracują ze sobą od lat, znają się, wiedzą, co robi dana osoba, wspierają się i pomagają sobie nawzajem.

Tylko grupa ludzi, która pracuje| ze sobą od lat gwarantuje profesjonalnie wykonany remont, bez zbędnego stresu dla właściciela.  Ekipa godna zaufania sprząta po wykonanej, nie brudzi mebli, nie niszczy podłóg. Oddaje zleceniodawcy mieszkanie gotowe do umeblowania lub zamieszkania. Przed decyzją o wynajęciu firmy budowlanej warto przeczytać opinie klientów o pracy fachowców, których oferta wydaje się przyszłemu zleceniodawcy atrakcyjna. Byli klienci zamieszczają  komentarze, oceniają pracę, efekty, nie ukrywają, ewentualnego niezadowolenia z wykonanej usługi.

źródło: Remonty kompleksowe

Dodaj komentarz

Podpis *
E-mail *
Witryna internetowa