Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne

Zachowanie bezpieczeństwa w domu, biurze, czy w miejscu prowadzenia działalności gospodarczej ma ogromne znaczenie i wbrew obawom wcale nie jest bardzo drogie. Nie trzeba inwestować w system profesjonalnej ochrony, wystarczy założyć rolety zewnętrzne, które chronią przed kradzieżą i dają komfort życia  niezależnie od warunków atmosferycznych.

Jest to dużo tańsze rozwiązanie niż monitoring i ochroniarz. Rolety zewnętrzne mają  bardzo istotne właściwości.Gwarantują najlepszą izolację termiczną, co powala na dość spore obniżenie kosztów ogrzewania.  Jest to możliwe dzięki zastosowaniu  w roletach specjalnej pianki stanowiącej dodatkową izolację przed zimnem i zapobiegającą wydostawaniu się ciepła  na zewnątrz. Rolety zewnętrzne,  tworzą „poduszkę powietrzną” pomiędzy pancerzem rolety a szybą, co powoduje tak potrzebny zimą efekt  dodatkowej izolacji.  W zależności od szczelności i typu okien można odnotować wzrost temperatury w pomieszczeniu od 1 do 6 stopni. Ma to przełożenie na zmniejszenie kosztów ogrzewania zimą. Jak wiadomo, szczelne okna to najlepsze zabezpieczenie przed utratą ciepła z pomieszczeń. Latem dają ochronę przed promieniami słonecznymi, zapewniając cień w mieszkaniu i przyjemny chłód, który pozwala odpocząć od skwaru. W trakcie upałów rolety materiałowe, żaluzje wewnętrzne lub drewniane, zasłony nie przynoszą ochłody, bowiem są montowane wewnątrz domu i nagrzewając się oddają ciepło do środka pomieszczenia.

Rolety zewnętrze są zakładane na zewnątrz budynku, a więc tam zatrzymują promienie słoneczne. Dodatkowo dzięki piance rozpraszają ciepło i nie dopuszczają do kumulowania się ciepła wewnątrz domu. Komfort życia w upalne dni jest nieporównywalnie wyższa i  zmniejsza się zużycie prądu na klimatyzację.

Założenie rolet zewnętrznych należy traktować jak inwestycję, która zwróci się w bardzo krótkim czasie w postaci obniżonych rachunków za ogrzewanie w zimie i za prąd latem. Rolety zewnętrzne skutecznie izolują hałas. Wrzawa i zgiełk nie docierają do domu, dzięki temu dom jest oazą spokoju i odpoczynku po wyczerpującym dniu pracy lub nauki. Rolety chronią| życie domowe ludzi, zasłaniają okna i uniemożliwiają osobom przechodzącym obok domu podglądanie przez okno.  Kupowane są przez klientów mieszkających w domach jednorodzinnych , na parterze i na osiedlach, gdzie bloki stoją blisko  siebie. Właściciele sklepów, punktów usługowych, gabinetów lekarskich chwalą rolety za jeszcze jedną cechę- mianowicie, za ochronę antywłamaniową.

Dostępne są rolety z mechanizmami blokującymi ich otwarcie na zewnątrz.  Można je zamówić w rozmiarach na okna i na drzwi. Są bardzo efektywnym zabezpieczeniem przed włamaniem.

Rolety mogą mieć różne zabezpieczenia antywłamaniowe, np.:  rygle ręczne – stosowane wyłącznie przy podnoszeniu ręcznym, w  montażu na elewację i oknach, rygle automatyczne ,  przeciwieństwie do rygli ręcznych mogą być stosowane także przy montażu we wnęce.  Kolejnym rodzajem zabezpieczenia są wieszaki  blody – stosowane wyłącznie przy podnoszeniu elektrycznym oraz zamek baskwilowy w listwie dolnej , czyli specjalny, kluczykowy typ zamka, który stosuje zwłaszcza w sklepach. W połączeniu ze sprężyną samo-zwijającą daje możliwość zamknięci rolety od zewnętrznej strony. Dzięki swoim zabezpieczeniom rolety z zamkiem baskwilowym mogą być stosowane na jedyne drzwi do sklepu.

Najpopularniejsze są rolety zewnętrzne natynkowe, które mogą być zakładane zarówno w nowych, jak i w starszych zabudowaniach. Są estetyczne i szykownie wyglądają. Występują w pięciu rozmiarach. Rolety zewnętrzne w systemie natynkowym mogą być stosowane również jako: ruchoma zasłona balkonu, zabezpieczenie szafek i półek sklepowych, przegroda między pomieszczeniami oraz zabudowa altan, altanek ogrodowych i zadaszonych tarasów. Rolety zewnętrzne mogą służyć również jako zabezpieczenie kontenerów, magazynów, boksów, stoisk sklepowych. To ostatnie zastosowanie rolet zewnętrznych często spotykamy w galeriach handlowych i na targowiskach.

Dodaj komentarz

Podpis *
E-mail *
Witryna internetowa