Sklep z koronkami

Sklep z koronkami

Moda ślubna rządzi się swoimi prawami. Praktycznie każdy kraj ma jakieś ślubne obyczaje.  W XX wieku moda ślubna została ujednolicona. Europejki przeważnie wybierają białe suknie. Modne są również suknie bordowe, kremowe, écru i dwukolorowe.Dla kobiety ślub jest bardzo ważnym czasem, w którym chce wyglądać niepowtarzalnie i cudownie.

Ma być najpiękniejszą osobą wśród weselników, wprawić w zachwyt małżonka i gości. Suknia musi być idealnie dopasowana do typu urody i figury panny młodej. Ślub wspomina się przez bardzo długi czas, a fotografie ślubne przegląda się przy wielu okolicznościach przez wiele lat. Nic dziwnego, że suknia to najważniejszy element dla kobiety. Musi być niepowtarzalna, często wykonana na miarę. Jest najbardziej indywidualną sukienką w życiu kobiety. Bardzo ważne są wszelkie detale.  Wiele panien młodych nie nie chce sukni  ślubnej bez koronek,  wygląda elegancko i ozdobnie.

Bogaty asortyment wzorów i ich czarujące piękno urzekają niejedną panią. Koronki do sukni ślubnej haftowane są  najczęściej motywami florystycznymi na cienkim szyfonowym jedwabiu. Mogą być stosowane jako element kreacji jako dekoracja dekoltu, rękawów, wykończenia  lub jako materiał na całą suknię.Koronki ślubne to produkt  z najwyższej półki w branży koronkarstwa. Wymogi jakościowe są zdecydowanie wyższe niż w przypadku koronek stosowanych do wykończenia bielizny, czy bluzki. Koronka jest tkaniną delikatną, poddającą się naciąganiu, można ją łączyć z wszystkimi dzianinami. Koronka nadaje sukni romantyczny charakter.  Na rynku dostępnych jest wiele gatunków koronek. Do najpopularniejszych zalicza się: koronki hiszpańskie,  francuskie, koder i gipiurę. Koronka doskonale prezentują się w kreacjach eleganckich.

Najczęściej dekorowana jest perełkami, koralikami, kryształkami. Ze względu na popularność tego materiału hurtownia koronek ma mnóstwo  zleceń od osób prywatnych, jak i mniejszych lub większych firm.

Interesującym rodzajem koronki jest koder – plecionka przeważnie o kwiatowym deseniu obszyta po zewnętrznych krawędziach delikatniutkim, kordonkowym sznureczkiem. Koder idealnie sprawdza się jako wykończenie koronkowych spódnic, rękawów, dekoltów.  Takie wykończenie minimalizuje ryzyko zniszczenia koronki podczas noszenia. Następnym innym rodzajem koronki materiały jest  gipiura, czyli  duża, sztywna koronka o mocno wypukłej fakturze.  Zwana jest także koronką wenecką. Od tradycyjnej koronki różni się brakiem podatności na rozciąganie. Wszywana jest w miejscach, gdzie nie następuje naprężenie materiału, np.: na plecach, w luźnej spódnicy. Gipiura do świetny dodatek do sukni w stylu klasycznym i romantycznym.

Pięknie łączy się z większością materiałów.  Sklep z koronkami odwiedzają młode kobiety, aby rozeznać jakie wzory koronek w tym sezonie są na topie. Chcą wybrać idealną dla siebie koronkę. Nie jest to takie łatwe, bowiem pięknych wzorów koronek jest sporo i trudno zdecydować się, który wzór jest tym wymarzonym.  Jeżeli po wizycie w sklepie koronki Warszawa ktoś jeszcze  nie jest pewny, jaką koronkę wybrać do swojej sukni ślubnej, powinien przybyć do salonu sukien ślubnych, przekonać się, jak prezentuje się dana koronka na sukni i zakupić koronki na uszycie sukni lub gotową kreację.  Salonów sukien ślubnych jest kilkanaście w każdym mieście, a pomimo to są kobiety, które nie znalazły tam propozycji odpowiadającej ich oczekiwaniom i spełniającej najskrytsze marzenia. Decydują się n szycie sukni. Krawcowa realizuje marzenia klientki.

Bierze miarę, omawia z klientką wygląd sukni i wykonuje zamówienie.  Hurtowania koronek dostarcza wszelkich wzorów i rodzajów tego materiału. Suknię przygotowaną na miarę trzeba zamówić z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. W salonie można wybrać ślubną kreację nawet na ostatni moment. Piękne materiały koronki przyciągną wzrok na właściwy, pasujący do urody i figury  model. Panna młoda wybiera nieraz parę miesięcy swoją idealną sukienkę. Ogląda katalogi, sprawdza wiele salonów, prosi o radę koleżankę

Dodaj komentarz

Podpis *
E-mail *
Witryna internetowa