Sterowniki plc ceny

Sterowniki plc ceny

Sterowniki PLC  zostały wynalezione w latach siedemdziesiątych XX wieku w wyniku rozwoju techniki mikroprocesorowej . Nazwa wywodzi się z języka angielskiego. Początkowo urządzenie miało być wykorzystywane  w przemyśle samochodowym.

W niedługim czasie o jego przydatności przekonali się specjaliści z innych dziedzin przemysłu. Sterowniki PLC zrewolucjonizowały przemysł i znacznie  zwiększyły wydajność produkcji, ponieważ wzrosła szybkość maszyn. Poza tym pojawienie się sterowników PLC spowodowało zmniejszenie się rozmiarów maszyn. Wyeliminowały układy  oparte o przekaźniki czy układy bębnowe i krzywkowe. Dziś są to urządzenia, bez których niemożliwa jest praca na linii produkcyjnej.  Sterownik PLC jest urządzeniem używanym do sterowania działaniem urządzeń przemysłowych. Sterowanie odbywa się na podstawie algorytmu napisanego przez programistę na indywidualne potrzeby procesu technologicznego w zakładzie. Sterownik PLC do w swoim działaniu wykorzystuje informacje o stanie sterowanego obiektu oraz instrukcje operatora.

Wszystkie dane  pozyskiwane są dzięki interfejsom wejściowym urządzenia.

Sterownik PLC wykonuje zadania wprowadzone do jego  programu posiadającego szereg operacji sterujących pracą danego urządzenia. Najważniejsza przy tym jest kolejność wprowadzonych instrukcji – sterownik wykonuje je w kolejności zapisania.  W pierwszej części działania sterownik PLC  odczytuje stany wejść (sygnały podawane na wejścia sterownika np. z czujników)  Na ich podstawie tworzona jest tablica wejść. Następnie obraz ten jest stosowany do realizacji programu i uwzględniany wpodczas wykonywania kolejnych  rozkazów. Po zakończeniu przez program końcowego zapisanego zadania  tworzony jest tzw. obraz wyjść.  Oznacza to, że uprzednio wyprowadzone sygnały dochodzą na wyjście sterownika, a w konsekwencji urządzenia do nich podłączonego. Sterownik działa sekwencyjnie –  cyklicznie powtarza kilka zadań: tworzenia obrazu wejść, wykonania instrukcji programowych i tworzenia tablicy wyjść.

Na podstawie analizy ich stanu oraz wykonując zachowany w  pamięci program, sterownik PLC przetwarza i generuje sygnały, przesyłane dzięki interfejsom wyjściowym urządzenia.

Sygnały można podzielić na : sterujące dla podłączonych do sterownika urządzeń i sygnalizacyjne, informujące o osiągnięciu pewnego poziomu procesu technologicznego. Za sygnał uznawana jest także transmisja danych, związana z komunikacją między urządzeniami.  Pod  względem budowy sterowniki dzielą się na: kompaktowe oraz modułowe. Urządzenia kompaktowe zamykają całą funkcjonalność sterownika w jednym urządzeniu. Jednostka główna, interfejsy wejść/wyjść oraz interfejsy komunikacyjne tworzą całość i pracują w jako jedno urządzenie. Bardzo często posiadają one jednak możliwość  dodania komponentów, rozszerzających funkcjonalność rozwiązania, c o zwiększa możliwości ich zastosowania  w procesie produkcji.

Działanie sterownika modułowego polega na współpracy indywidualnej jednostki głównej sterownika z modułami  dołączanymi w trakcie działania w na linii produkcyjnej  w celu zwiększenia ilości  funkcji urządzenia.

Rozszerzenia, które mogą być częściami systemu modułowego są to interfejsy wejść/wyjść, moduły komunikacyjne, pomiarowe, telemetryczne, technologiczne itd.  Można jeszcze zaprogramować takie funkcje jak:  obsługa błędów, alarmów, przerwań czy też funkcje diagnostyczne.  Wymienione funkcje doskonale sprawdzają się w przemyśle, na średnich i dużych liniach produkcyjnych oraz automatyce budynkowej.

Sklep ze sterownikami proponuje firmom wszystkie rodzaje sterowników i posiada w ofercie najlepsze, wiodące na rynku marki. Ceny uzależniona od rodzaju, funkcji sterownika i od tego iloma procesami ma sterownik sterować.  Sterownik PLC ceny  wahają się od 741 do 2367 złotych.  Gwarantem jakości sterownika jest   producent maszyny, ponieważ sterownik jest zaprogramowany i produkowany pod konkretną maszynę. Jeżeli maszyna jest na gwarancji, sterownik uległby zniszczeniu, to wymienia go serwis producenta maszyny.

źródło: Sterowniki plc ceny

Dodaj komentarz

Podpis *
E-mail *
Witryna internetowa