Usługi dźwigowe

Usługi dźwigowe

Budownictwo jest zaliczane do jednej z najważniejszych gałęzi biznesu. Budowa osiedla, fabryki, autostrady, czy biurowca generuje zapotrzebowanie na maszyny budowlane i różnych fachowców.

W budownictwie podstawą działania  jest współpraca różnych firm. Żadna budowa nie może obejść się bez profesjonalnego sprzętu budowlanego niezbędnego do prac wysokościowych.  Sprzęt budowlany do tanich nie należy, dlatego najlepiej go wynająć.  Firmy wynajmujące sprzęt budowlany są na szczęście w każdym mieście. Sprzęt budowlany musi być najwyższej klasy i pochodzić od renomowanych producentów. Dźwigi o udźwigu od 10 do 100 ton na pewno przydadzą się na każdej budowie. Usługi dźwigowe wykonywane są sprzętem pochodzącym od uznanych i wiodących  producentów, których sprzętowi zaufało tysiące klientów.  W budownictwie bardzo ważne jest bezpieczeństwo ekip budowlanych. Ilość prac potencjalnie niebezpiecznych jest znaczna, więc  wykonawcy szukają bezpiecznego sprzętu. Wymagają od wypożyczalni sprzętu, który spełnia wymogi wydajnościowe i wszystkie normy w zakresie bezpieczeństwa. Usługi typu „wynajem dźwigów” dają pełność, że wypożyczany sprzęt przy obsłudze doświadczonego i wykwalifikowanego operatora nie będzie stwarzał zagrożenia w miejscu swojej pracy.

Przechodząc obok dużego placu budowy można obserwować ogromne maszyny budowlane żurawie wieżowe.  To „królowie budowy” wykorzystywani przy stawianiu budynków mieszkalnych, przemysłowych i biurowych.

Posiadają wysięgi dzięki którym możliwa jest praca  nawet na 60 metrach. Sprzęt oddawany użytkownikowi wraz z doświadczonym operatorem, co sprawia, że usługę można można nazwać kompleksową. Profesjonalny operator, posiadający duże doświadczenie na różnych budowach warunkuje odpowiednie i bezpieczne wykorzystanie sprzętu. Tak więc nie trzeba zatrudniać dodatkowych pracowników, co oszczędza czas, nerwy i pieniądze. Wynajem żurawi wieżowych jest niezbędny do rozpoczęcia budowy. Żuraw wieżowy należy do dźwignic. Składa się z pionowego masztu (wieży) montowanego na podłożu i wysięgnika,, który może być pionowy lub poziomy.  Ładunki podnosi się na haku opuszczanym z wysięgnika. Stosuje  się je w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym oraz przy montażu konstrukcji stalowych, a nawet przy transporcie materiałów budowlanych.

Żuraw wyposażony jest w kilka napędów elektrycznych.

Zaletą  żurawia jest spory zasięg wysięgnika gwarantujący bardzo wielki obszar pracy. Innym rodzajem żurawi są żurawie samojezdne.   Są to wielkie dźwigi na podłożu samochodu ciężarowego bądź specjalnie przygotowanym podwoziu samojezdnym.  Przeznaczone są do stosowania podczas prac przeładunkowych lub montażowych. Ich zaletą jest bardzo duża mobilność- mogą pracować w każdym miejscu, w którym będą potrzebne. Ich plusem jest spory udźwig. Swoim cechom zawdzięczają opinię jednych  z najbardziej potrzebnych maszyn na budowie.  Wraz z żurawiami wypożyczający otrzymuje także przeszkolonego, doświadczonego pracownika, który jest operatorem dźwigu. Właściciel nie musi szukać i zatrudniać operatora i ponosić dodatkowych kosztów.

Żurawie samochodowe są najlepszym rozwiązaniem zwłaszcza w sytuacji, kiedy jedna firma budowlana realizuje wiele zleceń i trzeba wielokrotnie przemieścić się z miejsca na miejsce.

To bardzo nowoczesny sprzęt budowlany spełniający wszystkie wymogi wydajności i bezpieczeństwa. Maszyna może działać na dwóch trybach: samochodowym i dźwigowym. W trybie pracy dźwigowej podwozie jest zwykle unoszone na dwóch wsuwanych podporach – łapkach.  Żuraw samochodowy czerpie napęd z dwóch silników, z których jeden służy wyłącznie do jazdy. Powyższy rodzaj żurawi  stosowany jest do montażu obiektów przemysłowych oraz do prac drogowych i przeładunkowych w zakładach pracy.  Mogą mieć trzy rodzaje napędu: spalinowo mechaniczny, spalinowo-elektryczny i spalinowo-hydrauliczny. Ulepszanie usług budowlanych to najlepsza strategia rozwoju tego sektora. Innowacyjność, podnoszenie jakości zwiększają zaufanie wśród klientów.

 

Dodaj komentarz

Podpis *
E-mail *
Witryna internetowa